הכח של WAZE הוא בפרסום המקומי.

אפליקציית הניווט הלוויני WAZE נרכשה על ידי GOOGLE בחודש יוני 2013 במעט פחות ממיליארד דולר ועד כה הצליחה במקום שבו כל כך הרבה פלטפורמות בעלי אתרים אחרים גמגמו: יצירת מודעות שאינן מעצבנות את הלקוחות, ואף מניעות לפעולה, עקב צורך מיידי ואמיתי.
דיווחי התנועה של Waze מבוססים ע”י שיתופיות, בכדי לספר למשתמשים על הדרך המהירה ביותר מנקודה א’ לנקודה ב’, השיתופיות הזו משכה את תשומת לבם של המפרסמים והנהגים כאחד.
בניגוד לרשתות חברתיות אחרות Waze אינה מיועדת לנצל את שעות הפנאי של המשתמשים שלה, המטרה המוצהרת של Waze היא להוריד במספר דקות כל נסיעה במכונית.
אחרי שהעביר את שנת 2013 בלשכנע מפרסמים להפעיל קמפיין הרצה בפלטפורמת WAZE, ראש מערך המכירות של Waze בארה”ב ירדן גרוסמן בילה את שנת 2014 בהרחבת הקמפיינים הפרסומיים של רשתות הענק אשר לא יכלו לוותר על הנעה למכירה הכוללת ניווט לוויני של לקוחותיהם עד לפתח הדלת.
טאקו בל, למשל, השתמשה ב – Waze בסתיו האחרון למכור את חבילות התריסר טאקו שלה, על פי אריק פרקו, מנהל מדיה ב- DigitasLBi, הסוכנות הדיגיטלית של טאקו בל.
טאקו בל הציבה מודעות ב- Waze עבור חבילת התריסר טאקו שלה בכל שבת בבוקר תחת קו חשיבה שאנשים המשתמשים ב- Waze באותה עת היו בסבירות גבוהה בדרכם לצפות בפוטבול מכללות (המשודר מסורתית בשבת). מאחר וחבילת התריסר טאקו אידאלית למסיבת פוטבול, חשבנו שזו התאמה טבעית, פוטבול והרבה טאקו, אמר פרקו.

קמפיין הWAZE היה כל כך מוצלח שטאקו בל החליטו בסופו של דבר להאריך אותו לימי ראשון עבור משחקי ה- NFL (ליגת הפוטבול המקצועית, המשודרת מסורתית בימי ראשון) ולהשקה של דוריטוס לוקוס טאקו. “WAZE היו שותפים אמיתיים שלנו בשנה האחרונה ואנחנו מצפים לשתף איתם פעולה בעתיד” אמר פרקו.

waze_taco bell

Waze הפכה מותגים כמו בריטיש פטרוליום, הום דיפו וטאקו בל למאמינים, כל השלושה התנסו בפרסום באמצעות הפלטפורמה, התאהבו, והפכו למפרסמים מובילים בWaze, אמר גרוסמן.

מודעות מופיעות ב- Waze כיעדים פיזיים במפה, לחיצה באמצעות Waze תקבל הכוונה, למשל, סניף הטאקו בל הקרוב – סע לשם.
גרוסמן התפאר כי בממוצע, 3 אחוזים מהמשתמשים שרואים מודעה לא רק ילחצו עליה, אלא יביעו כוונת רכישה על ידי לחיצה על הלחצן “סע לשם”.
מספר זה מרשים במיוחד בהתחשב בכך ששיעור הקליקים הממוצע עבור באנר קמעונאי נייד הוא 0.52 אחוזים.

פלטפורמות עם בסיס משתמשים ייעודי בדרך כלל מסתכנות בצורה חריפה כאשר הן מציגות פרסומות למשתמשים שלהם, אבל Waze נותרה איתנה, ורק מתחזקת, מספר המשתמשים שלה גדל, מ2.9 מיליון משתמשים ב2002, המספר הזה מכסה היום רק את משתמשי Waze בישראל, ועם מעל ל50 מיליון משתמשים בסה”כ, אפליקצית Waze כבשה את העולם. Waze אינו מתמקד בסיוע למפרסמים לנתב מחדש את הניווט של המשתמשים, עם זאת “שלושת רבעי מן הפעולות בWaze הם בשעות שבהן יש תנועה בכבישים, לכן מרבית המשתמשים לא הולכים לנתב עצמם מחדש, על מנת להגיע לעסק שלך” אמר גרוסמן.
במקרים אלה, מפרסמים יכולים לבחור למקם מודעת “שמור למועד אחר”, 
כאשר המשתמש לוחץ על לחצן זה, מודעות אלו שולחות מידע דרך תיבות הדואר של Waze , את ההודעות הללו המשתמש רואה כאשר הוא סיים את נסיעתו.
Universal Pictures השתמשה במודעות אלה כדי לקדם סרט הקומדיה החדשה שלה “Ride Along” והום דיפו ומשתמשת בלחצן על מנת לקדם את האפליקציה שלה.
גוגל נוהגת ב Waze כפלטפורמה קלילה, היא אינה דוחפת את המודעות שלה לתוך הפרצוף של משתמשיה, Waze מנסה להבין בעצמה מה סוגי המודעות הטובים ביותר עבור קהל היעד שלה, מה שמוביל למיטוב של הפרסום ולתמיכה ציבורית גדולה בפלטפורמה.
שכנוע משתמשים לא רק לסבול מודעה כשהם מנסים לנהוג למקום מסוים, אלא לשנות את מסלולם עבור עצירה ברשת קמעונאית היא משימה קשה, המפתח הוא לשים את סיכת היעד של המפרסמים לא רחוק יותר מאשר שישה קילומטרים מן המיקום הנוכחי של המשתמש ולבסס את הפרסום על הזמן באותו היום.
לשים את המודעה הנכונה שבה הסבירות שאנשים צפויים לקיים עמה אינטראקציה, כמו ליד מסך החיפוש, או בהסתכלות על דפוסי תנועה.
המפתח של Waze הוא להוביל משתמשים למפתן הדלת של בית העסק המפרסם, כמה פשוט.

[:en]

הכח של WAZE הוא בפרסום המקומי.

אפליקציית הניווט הלוויני WAZE נרכשה על ידי GOOGLE בחודש יוני 2013 במעט פחות ממיליארד דולר ועד כה הצליחה במקום שבו כל כך הרבה פלטפורמות בעלי אתרים אחרים גמגמו: יצירת מודעות שאינן מעצבנות את הלקוחות, ואף מניעות לפעולה, עקב צורך מיידי ואמיתי. דיווחי התנועה של Waze מבוססים ע”י שיתופיות, בכדי לספר למשתמשים על הדרך המהירה ביותר מנקודה א’ לנקודה ב’, השיתופיות הזו משכה את תשומת לבם של המפרסמים והנהגים כאחד. בניגוד לרשתות חברתיות אחרות Waze אינה מיועדת לנצל את שעות הפנאי של המשתמשים שלה, המטרה המוצהרת של Waze היא להוריד במספר דקות כל נסיעה במכונית. אחרי שהעביר את שנת 2013 בלשכנע מפרסמים להפעיל קמפיין הרצה בפלטפורמת WAZE, ראש מערך המכירות של Waze בארה”ב ירדן גרוסמן בילה את שנת 2014 בהרחבת הקמפיינים הפרסומיים של רשתות הענק אשר לא יכלו לוותר על הנעה למכירה הכוללת ניווט לוויני של לקוחותיהם עד לפתח הדלת. טאקו בל, למשל, השתמשה ב – Waze בסתיו האחרון למכור את חבילות התריסר טאקו שלה, על פי אריק פרקו, מנהל מדיה ב- DigitasLBi, הסוכנות הדיגיטלית של טאקו בל. טאקו בל הציבה מודעות ב- Waze עבור חבילת התריסר טאקו שלה בכל שבת בבוקר תחת קו חשיבה שאנשים המשתמשים ב- Waze באותה עת היו בסבירות גבוהה בדרכם לצפות בפוטבול מכללות (המשודר מסורתית בשבת). מאחר וחבילת התריסר טאקו אידאלית למסיבת פוטבול, חשבנו שזו התאמה טבעית, פוטבול והרבה טאקו, אמר פרקו.

קמפיין הWAZE היה כל כך מוצלח שטאקו בל החליטו בסופו של דבר להאריך אותו לימי ראשון עבור משחקי ה- NFL (ליגת הפוטבול המקצועית, המשודרת מסורתית בימי ראשון) ולהשקה של דוריטוס לוקוס טאקו. “WAZE היו שותפים אמיתיים שלנו בשנה האחרונה ואנחנו מצפים לשתף איתם פעולה בעתיד” אמר פרקו.

waze_taco bell

Waze הפכה מותגים כמו בריטיש פטרוליום, הום דיפו וטאקו בל למאמינים, כל השלושה התנסו בפרסום באמצעות הפלטפורמה, התאהבו, והפכו למפרסמים מובילים בWaze, אמר גרוסמן.

מודעות מופיעות ב- Waze כיעדים פיזיים במפה, לחיצה באמצעות Waze תקבל הכוונה, למשל, סניף הטאקו בל הקרוב – סע לשם. גרוסמן התפאר כי בממוצע, 3 אחוזים מהמשתמשים שרואים מודעה לא רק ילחצו עליה, אלא יביעו כוונת רכישה על ידי לחיצה על הלחצן “סע לשם”. מספר זה מרשים במיוחד בהתחשב בכך ששיעור הקליקים הממוצע עבור באנר קמעונאי נייד הוא 0.52 אחוזים. פלטפורמות עם בסיס משתמשים ייעודי בדרך כלל מסתכנות בצורה חריפה כאשר הן מציגות פרסומות למשתמשים שלהם, אבל Waze נותרה איתנה, ורק מתחזקת, מספר המשתמשים שלה גדל, מ2.9 מיליון משתמשים ב2002, המספר הזה מכסה היום רק את משתמשי Waze בישראל, ועם מעל ל50 מיליון משתמשים בסה”כ, אפליקצית Waze כבשה את העולם. Waze אינו מתמקד בסיוע למפרסמים לנתב מחדש את הניווט של המשתמשים, עם זאת “שלושת רבעי מן הפעולות בWaze הם בשעות שבהן יש תנועה בכבישים, לכן מרבית המשתמשים לא הולכים לנתב עצמם מחדש, על מנת להגיע לעסק שלך” אמר גרוסמן. במקרים אלה, מפרסמים יכולים לבחור למקם מודעת “שמור למועד אחר”, כאשר המשתמש לוחץ על לחצן זה, מודעות אלו שולחות מידע דרך תיבות הדואר של Waze , את ההודעות הללו המשתמש רואה כאשר הוא סיים את נסיעתו. Universal Pictures השתמשה במודעות אלה כדי לקדם סרט הקומדיה החדשה שלה “Ride Along” והום דיפו ומשתמשת בלחצן על מנת לקדם את האפליקציה שלה. גוגל נוהגת ב Waze כפלטפורמה קלילה, היא אינה דוחפת את המודעות שלה לתוך הפרצוף של משתמשיה, Waze מנסה להבין בעצמה מה סוגי המודעות הטובים ביותר עבור קהל היעד שלה, מה שמוביל למיטוב של הפרסום ולתמיכה ציבורית גדולה בפלטפורמה. שכנוע משתמשים לא רק לסבול מודעה כשהם מנסים לנהוג למקום מסוים, אלא לשנות את מסלולם עבור עצירה ברשת קמעונאית היא משימה קשה, המפתח הוא לשים את סיכת היעד של המפרסמים לא רחוק יותר מאשר שישה קילומטרים מן המיקום הנוכחי של המשתמש ולבסס את הפרסום על הזמן באותו היום. לשים את המודעה הנכונה שבה הסבירות שאנשים צפויים לקיים עמה אינטראקציה, כמו ליד מסך החיפוש, או בהסתכלות על דפוסי תנועה. המפתח של Waze הוא להוביל משתמשים למפתן הדלת של בית העסק המפרסם, כמה פשוט.

החזון שלך במרחק נגיעה

שלח לנו הודעה לתיאום פגישה מידיית

דגל IMS